"Bezpieczny przejazd."

2019-11-05

„Stoi na stacji lokomotywa…” tak zaczyna się wiersz J. Tuwima który chyba nawet najmłodsze przedszkolaki znają.  A jeśli lokomotywa to i wagony, tory, perony
i oczywiście ludzie… nie tylko podróżni. I to właśnie pracowników kolei gościli nasi przedszkolacy, a co ciekawe…jeden z nich był czworonożny ;-)

23 października br. w ramach „Tygodnia o zdrowiu” w naszym przedszkolu gościliśmy przedstawicieli Kampanii „Bezpieczny przejazd”. W  myśl zasady: uczyć poprzez  zabawę, przedszkolaki dowiedziały się, jak bezpiecznie zachować się w  pobliżu przejazdów kolejowych.

Podczas spotkania nasi goście przybliżyli zasady bezpieczeństwa i ochrony ludzi w środkach publicznego transportu i komunikacji publicznej. Dzieci dowiedziały się jak postępować podczas przekraczania przejazdów kolejowo-drogowych, poznały znaki, nabyły wiedzę m.in. czego nie wolno robić na terenie kolejowym. Wypowiedzi poparte były barwnymi ilustracjami i filmem pt. „Zatrzymaj się i żyj”. W czasie spotkania dzieci miały możliwość zadawania pytań i wyszukiwania różnic w obrazach. Wielką atrakcją spotkania był pracujący na kolei pies Alex. Na koniec dzieci podziękowały i wręczyły Panom kolejarzom dyplom. Dzieci natomiast otrzymały książeczki do kolorowania o tematyce kolejowej oraz emblematy „Bezpieczny przejazd”.

Mamy nadzieje, że każdy coś wyniósł ze spotkania i będzie potrafił zachować bezpieczeństwo podczas pobytu na dworcu kolejowym a także uświadomi dorosłych jak ważna jest ostrożność podczas przejeżdżania przez przejazdy kolejowe. My pozdrawiamy wszystkich pracowników PKP… a tych czworonożnych głaszczemy po grzbiecie ;-)