Teatrzyk "Brudna świnka"

2020-11-19

Dzieci z grupy „Misie“ oglądnęły teatrzyk pt“ Brudna świnka“

więcej

"Akademia Zdrowego Przedszkolaka"- grupa Misie

2020-10-25

W dniach 19-23 października odbyła się w naszym przedszkolu „Akademia Zdrowego Przedszkolaka“.

więcej

Dbamy o czystość

2020-09-22

W ramach zajęć z promocji zdrowia grupa „Misie“ przypominała sobie zasady dbania o higienę rąk.

więcej

Udział w konkursie

2020-06-23

W ramach konkursu organizowanego przez Przedszkole nr 6 w Stalowej Woli dziewczynki z grupy "Krasnale" wzięły udział w konkursie "Bezpieczne dzieci w sieci". Konkurs polegał na napisaniu  wiersza propagującego bezpieczeństwo w Internecie oraz na wykonaniu  pracy plastycznej dotyczącej tego samego tematu. Dzieci dowiedziały  się  jakich zasad należy przestrzegać podczas  korzystania z komputera oraz czym jest zaufanie w sieci. Laureatkom konkursu gratulujemy!

więcej

Aktywne Przedszkolaki

2020-06-19

Zabawa i ruch na świeżym powietrzu niewątpliwie przyczyniają się do zdrowia dziecka. Dziecko przebywając na łonie natury, jest niezwykle ruchliwe. Zabawy i gry ruchowe przyczyniają się do podnoszenia wszechstronnej sprawności fizycznej.

więcej

"Czytam na zdrowie..."

2020-06-17

 

„Najlepszą rzeczą, jaka rodzice mogą zrobić dla szczęścia przyszłości swego dziecka, jest codzienne głośne czytanie mu dla przyjemności i radykalne ograniczenie telewizji”

 

(J. Trelease)

więcej

Udział w konferencji online

2020-06-04

W dniu 3.06.2020 roku o godzinie 14.00 Pani Dyrektor oraz członkowie zespołu do spraw Promocji Zdrowia z Przedszkola nr 2 im. Jana Brzechwy w Stalowej Woli uczestniczyli w konferencji online na temat: "Zdrowie dzieci i młodzieży w kontekście zagrożeń XXI wieku". Konferencja prowadzona była przez dr Barbarę Wolny, która jest wojewódzkim koordynatorem PPZ/SzPZ, nauczycielem konsultantem PCEN w Tarnobrzegu oraz  Panią mgr Mariole Kiełboń, straszy wizytator Kuratorium Oświaty w Rzeszowie/ wojewódzki koordynator PPZ/SzPZ.

 

Program konferencji obejmował:

 

-Zdrowie dzieci w przedszkolu promującym zdrowie – dr Barbara Wolny, nauczyciel konsultant PCEN/wojewódzki koordynator PPZ/SzPZ. 

-Wymogi higieniczno-sanitarne w placówkach nauczania i wychowania  w aspekcie „nowej sytuacji epidemiologicznej związanej z SARS Cov2”- mgr Ewa Pitrus, Kierownik Higieny dzieci i młodzieży, WSSE w Rzeszowie. 

-Higieniczna dezynfekcja rąk mgr Ewa Warmuzińska, położna, pielęgniarka, nauczyciel, Medyczna Szkoła Policealna w Rzeszowie. 

-Prawidłowe żywienie dzieci w wieku przedszkolnym - mgr Beata Michalczak-Korzeniowska, pedagogika lecznicza, kosmetologia;  mgr Gabriela Chytła-Borczyk dietetyka, technologie farmaceutyczne; mgr Paweł Deptuch, informatyka medyczna, Medyczna Szkoła Policealna im. Anny Jenke w Sanoku. 

-Przedszkole/Szkoła Promująca Zdrowie – Certyfikaty Wojewódzkie i Krajowe PPZ/SzPZ – mgr Mariola Kiełboń, starszy wizytator Kuratorium Oświaty w Rzeszowie/ wojewódzki koordynator PPZ/SzPZ.

Celem konferencji było:


1. Podkreślenie ważności zdrowia dziecka i jego rodziny w kontekście zagrożeń zdrowia XXI wieku. 

2. Podkreślenie zasadności działań Przedszkoli Promujących Zdrowie w zakresie wzmacniania i ochrony zdrowia w ujęciu holistycznym . 

3. Zachęcanie i zainspirowanie dyrektorów i nauczycieli wychowania przedszkolnego do systemowych działań z promocji zdrowia w ramach ogólnopolskiego programu PPZ- związanych z uzyskaniem Certyfikatów PPZ- jako znaku jakości w promocji zdrowia. 

4. Podkreślanie kontynuacji działań w ramach Sieci Przedszkoli Promujących Zdrowie działających przy PCEN w Rzeszowie , Oddział Tarnobrzeg-Rejonowe i Wojewódzkie Konferencje Połączone z uroczystym wręczeniem Certyfikatów.

więcej

Wiosna ach to Ty...

2020-04-07

Zapraszamy do poczytania :)

więcej

Autoewaluacja Przedszkola Promującego Zdrowie

2020-03-20

W ramach kilkuletnich starań o Krajowy Certyfikat „Przedszkole i Szkoła Promujące Zdrowie“ chcemy przedstawić w krótkiej prezentacji nasze kluczowe działania. Niniejsza prezentacja jest tylko punktem wyjścia do wszystkich działań, jakie podejmowaliśmy z dziećmi. Ponieważ poniższa prezentacja nie oddaje całokształtu naszej pracy dydaktycznej zachęcamy do regularnego śledzenia naszej zakładki „Zdrowie- Przedszkole Promujące Zdrowie”.

 


więcej

2020-03-13

To nie jest czas ferii, to nie jest czas wolny. To jest czas kwarantanny naszego społeczeństwa. To jest czas, który powinniśmy spędzić w domu, w izolacji, starając się nie zakazić i nie zakażać innych. – powiedział minister zdrowia Łukasz Szumowski na konferencji po posiedzeniu rządowego zespołu zarządzania kryzysowego.

 

 

Wśród ważnych zaleceń pojawiają się następujące postulaty:

1. Unikania zatłoczonych miejsc.

2. Zaniechania z organizowania spotkań towarzyskich i zredukowanie kontaktów do minimum.

3. Pozostania w domu i zaniechania z wychodzenia do klubów, kawiarni, czy restauracji.

4. Unikania kontaktu z osobami starszymi, których odporność może być osłabiona.

 

Jeżeli ktoś nie rozumie, po co jest ta społeczna kwarantanna, to odpowiedź znajdzie u Patrona naszego Przedszkola Jana Brzechwy:

Spotkał katar Katarzynę - A - psik!
Katarzyna pod pierzynę - A - psik!
Sprowadzono wnet doktora - A - psik!
„Pani jest na katar chora”. - A - psik!
Terpentyną grzbiet jej natarł - A - psik!
A po chwili sam miał katar - A - psik!
Poszedł doktor do rejenta - A - psik!
A to właśnie były święta - A - psik!
Stoi flaków pełna micha - A - psik!
A już rejent w michę kicha - A - psik!
Od rejenta poszło dalej - A - psik!
Bo się goście pokichali - A - psik!
Od tych gości ich znów goście - A - psik!
Że dudniło jak na moście - A - psik!
Przed godziną jedenastą - A - psik!
Już kichało całe miasto - A - psik!
Aż zabrakło terpentyny - A - psik!
Z winy jednej Katarzyny - A - psik!

 

 

"Czy rośliny piją wodę?

2020-03-13

"Bajka o żółtym tulipanie" była naszym motywem przewodnim podczas ostatnich zajęć. Dzieci wysłuchały tekstu literackiego oraz na jego podstawie ustaliliśmy jakie są warunki niezbędne do wzrostu roślin.

więcej

Program - Dzieci uczą rodziców "Wyjątkowa pszczoła"

2020-03-08

W ramach programu „Dzieci uczą rodziców“ realizowany był temat „Wyjątkowa pszczoła“.

więcej

Śniadanie u Krasnali

2020-02-29

Śniadanie jest posiłkiem ważnym w życiu człowieka. Pamiętają o tym dzieci mając okazję samodzielnego przygotowywania śniadań w przedszkolu.

więcej

Udział w IV Zimowej Olimpiadzie Przedszkolaków

2020-02-29

Najstarsza grupa w przedszkolu wzięła udział w IV Zimowej Olimpiadzie Przedszkolaków. Organizatorem akcji było Niepubliczne Przedszkole Chatka Misia W Stalowej Woli. Olimpiada miała na celu propagowanie aktywność fizycznej oraz wdrożenie zasad zdrowej rywalizacji. Dzieci z dużym zaangażowaniem uczestniczyły w konkurencjach i zabawach. "Krasnale" zdobyły III miejsce podczas Olimpiady Przedszkolaków. 

więcej

Przedszkole Promujące Zdrowie " O Tygrysie NieChceMiSię "

2020-02-29

W ramach programu Przedszkole Promujące Zdrowie dzieci z grupy "Tygrysy" wysłuchały opowiadania "O Tygrysie NieChceMiSię". Podczas zajęć dużo mówiliśmy o różnych formach aktywności fizycznej oraz o sposobach spędzania czasu wolnego. Zatanczyliśmy " Przedszkolną sambę". A na koniec zajęć wykonaliśmy smaczny napój z wykorzystaniem owoców. 

więcej

Poznajemy zawody w grupie "Biedronki"

2020-02-27

Realizując działania związane z Przedszkolem Promującym Zdrowie w grupie „Biedronki” omawiając tematykę dotyczącą różnych zawodów szczególną uwagę zwróciliśmy na zawód rolnika, piekarza, kucharza. W czasie zajęć, dzieci poznały środowisko wiejskie, dowiedziały się skąd bierze się mąka na chleb, a także same miały okazję „upiec” chleb „malując” go farbami i posypując na koniec mąką.


więcej

Spotkanie z Panią psycholog "Jak radzić sobie ze złością i agresją dzieci?"

2020-02-23

W ramach Przedszkola Promującego Zdrowie dbając o harmonijny rozwój naszych przedszkolaków oraz o dobre relacje z rodzicami nasze przedszkole współpracuje z rożnymi instytucjami w ramach, których odbywają się ciekawe spotkania oraz zajęcia zarówno dla dzieci, pracowników jak i rodziców.  


więcej

Program "Żółty talerz"

2020-02-18

W ramach programu „Żółty talerz“ dzieci z grupy Misie uczestniczyły w zajęciach pt.“Pij na zdrowie“. 

więcej

"Dzieci uczą rodziców-Młody ekolog"

2020-02-17

W ramach Przedszkola Promującego Zdrowie realizujemy program „Dzieci uczą rodziców“.
W minionym tygodniu we wszystkich grupach  przeprowadzone zostały zajęcia pt,. „Młody ekolog“.

więcej

Zdrowy Piknik Rodzinny

2020-02-16

W ramach Przedszkola Promującego Zdrowie, co roku w naszym przedszkolu obchodzony jest Piknik Rodzinny.

więcej

"Dzień optymizmu"

2020-02-16

W ramach Przedszkola Promującego Zdrowie, co roku w naszym przedszkolu obchodzone jest Święto Optymizmu.

więcej

Przedszkole Promujące Zdrowie - Piramida zdrowego żywienia w grupie "Biedronek"

2020-02-16

W ramach Przedszkola Promującego Zdrowie na dzisiejszych zajęciach w grupie „Biedronki” omawialiśmy Piramidę zdrowego żywienia. 

więcej

Inscenizacja wiersza J. Tuwima "Rzepka"

2020-02-09

Inscenizacja wiersza J. Tuwima "Rzepka" przygotowana przez pracowników naszego przedszkola.

więcej

Akademia Zdrowego Przedszkolaka

2020-02-09

Ideą Akademii Zdrowego Przedszkolaka jest propagowanie zdrowego trybu życia wśród dzieci i dorosłych , dbając o zdrowe nawyki nie tylko w zakresie właściwego odżywiania od najmłodszych lat, ale i szeroko pojętego zdrowia i rozwoju psycho – społecznego.

więcej

Gazetka- promocja zdrowia

2020-02-02

W widocznym miejscu w Przedszkolu została wykonana gazetka informacyjna dla rodziców dotycząca Promocji Zdrowia oraz zdrowego odżywania.

więcej

"Czyste powietrze wokół nas"

2020-02-02

W naszym przedszkolu realizowana jest XII edycja programu „Czyste powietrze wokół nas“.

,,Czyste powietrze wokół nas” to program przedszkolnej edukacji antytytoniowej o charakterze profilaktycznym, ma na celu wykształcenie u dzieci świadomej postawy ochrony własnego zdrowia w sytuacjach, gdy są skazane na bezpośredni kontakt z palącymi.
 

więcej

Zabawy sportowe na sali gimnastycznej

2020-01-24

Sport to zdrowie- każdy przedszkolak to powie! Podczas zabaw ruchowych na sali gimnastycznej dzieci rozwijały swoją sprawność fizyczną, integrowały się we wspólnych zabawach oraz uczyły się zasad zdrowej rywalizacji. Sport wpływa nie tylko na poprawę naszego zdrowia i kondycji, ale też pozytywnie oddziałuje na nasz nastrój czego dowodem są uśmiechnięte buzie naszych przedszkolaków.

więcej

Aktywne przedszkolaki na feriach

2020-01-23

W naszym przedszkolu podczas ferii zimowych nie można się nudzić. Dzieci każdego dnia mają okazję do aktywnego i twórczego spędzania czasu. 

więcej

"Aktywnie przed świętami"

2019-12-18

W dniu 18 grudnia dzieci z grupy Tygrysy i Krasnale uczestniczyły w zabawach Mikołajkowo- świątecznych na hali Mosir w Stalowej Woli. 

więcej

"Dzieci uczą rodziców"

2019-12-18

Nasze Przedszkole dołączyło do ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „Dzieci uczą rodziców“

więcej

Akcja "Sadzenie Drzew"

2019-11-28

W ramach inicjatywy Polskiego Klubu Ekologicznego „Przyjaciele Ziemi“ pod hasłem „Nasze miasto wolne od smogu i hałasu“ odbyło się sadzenie drzew, w którym brały udział nasze przedszkolaki. 

więcej

Konferencja "Szkoła i przedszkole promujące zdrowie"

2019-11-26

16 października nauczycielki z naszego przedszkola wzięły udział w konferencji pt.“Szkoła i przedszkole promujące zdrowie“.

więcej

Zdrowe przekąski

2019-11-19

Na zakończenie tygodnia o zdrowiu każda grupa przygotowywała zdrową przekąskę, a wspólna degustacja przyniosła wszystkim wiele radości. 

więcej

Spotkanie z ratownikiem medycznym

2019-11-19

W ostatnim dniu „Akademii Zdrowego Przedszkolaka“ dzieci miały możliwość spotkania się z paniami z Ratownictwa Medycznego.

więcej

Zdrowy brzuszek

2019-11-18

Zdrowy brzuszek- zdrowy Ja!”- Warsztaty dla Rodziców i Przedszkolaków w ramach współpracy ze Stowarzyszeniem na rzecz dobrej komunikacji Krok po Kroku”

więcej

W Polsce od połowy lat 90 XX w. wiele przedszkoli jest zainteresowanych tworzeniem przedszkola promującego zdrowie. Warunki i organizacja wychowania przedszkolnego sprzyjają realizacji działań z zakresu edukacji zdrowotnej i promocji zdrowia oraz stwarzają dużą szanse na ich skuteczność. Nasze przedszkole stara się o uzyskanie Krajowego Certyfikatu Przedszkola Promującego Zdrowie. Jak co roku cyklicznie dzieci uczestniczą w Akademii Zdrowego Przedszkolaka. Dzięki współpracy z rodzicami i środowiskiem lokalnym przedszkole ma możliwość rozwijania kompetencji wychowawczych dzieci oraz kompetencji dotyczących dbałości o zdrowie. Przedszkole zatem odgrywa ważną rolę w dalszych latach edukacji w zakresie dbania o zdrowie. Na relację  zapraszamu do Galerii !!!

Content