"Tygrysy"

2021-02-07

"Grupa Krasnale"

2020-10-29

Chcąc wspierać wszechstronny i harmonijny rozwój dzieci warto jest organizować im zajęcia plastyczne.

"Oddycham świeżością, żyję radością"

2020-08-05

"Oddycham świeżością, żyję radością"- był to temat przewodni konkursu organizowanego przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Stalowej Woli. Jest nam miło poinformować, że praca Michała  z grupy "Krasnale" zdobyła zaszczytne I miejsce w konkursie. Naszemu podopiecznemu gratulujemy oraz życzymy sukcesów.

"Moje przedszkole" - konkurs plastyczny

2020-06-19

Przedszkolaki z grupy „Tygrysy“ i „Krasnale“ biorą udział w konkursie plastycznym pt. „Moje Przedszkole“. Organizatorem konkursu jest sklep internetowy  maludas.pl. Zadanie konkursowe polegało na stworzeniu pracy dowolną techniką plastyczną,

"Kaczka Dziwaczka"

2020-05-07

Miło jest nam poinformować, że praca plastyczna pt "Kaczka Dziwaczka" wykonana przez Alicje Grzyb z grupy KRASNALE zajęła III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym pt: "Bohaterowie utworów Jana Brzechwy w oczach dziecka" zorganizowanym przez Przedszkole Miejskie w Będzinie. GRATULUJEMY!!!

Praca na konkurs "Bezpieczne dzieci w sieci"

2020-02-27

Praca plastyczna wykonana przez Julkę i Wiktorię z grupy „Krasnale“ na konkurs organizowany przez Przedszkole nr 6 w Stalowej Woli na temat „Bezpieczne dzieci w sieci“.

"Oddycham świeżością-żyję radością"

2020-01-16

Praca konkursowa Michałka z grupy „Krasnale“ do konkursu plastycznego organizowanego przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Stalowej Woli.

Konkurs "Bombka choinkowa 2019"

2019-12-05

Dzieci z naszego przedszkola przygotowały własnoręcznie wykonane bombki na konkurs plastyczny pt. „Bombka choinkowa 2019“ którego organizatorem jest Społeczna Szkoła  Podstawowa nr. 1 w Stalowej Woli.

"Pomagamy zwierzętom przetrwać zimę"

2019-12-05

Prace na  konkurs organizowany przez nasze przedszkole pt. „Pomagamy zwierzętom przetrwać zimę“  wykonane przez  dzieci z grupy Krasnale  oraz Tygrysy.

Mali artyści

Sztuka ma dla każdego dorosłego człowieka duże znaczenie, zarówno podziwianie jak i tworzenie sztuki ma ogromny wpływ terapeutyczny czy relaksacyjny dla ludzi. Dlatego bardzo ważne jest aby od najmłodszych lat dziecko umiało podziwiać wytwory artystycznej pracy innych, a do swojej twórczości podchodziło z dystansem bez dużej krytyki i ważne by dziecko umiało cieszyć się tworzeniem swojego własnego dzieła, by ta twórczość dawała dziecku wiele radości i przyjemności gdyż tylko dziecko szczęśliwe jest zdolne do prawidłowego rozwoju fizycznego, ale przede wszystkim psychicznego.
Zgodnie z założeniami zawartymi w „Podstawie programowej” celem wychowania przedszkolnego jest wspomaganie i ukierunkowanie rozwoju dziecka. Dziedziną, która odgrywa w tym zakresie ogromną rolę jest plastyka. Plastyka jest wspaniałą sztuką. Obcowanie z nią, odkrywanie jej i tworzenie jest wartością, której nie można nie doceniać.

Rozwijanie uzdolnień i zainteresowań artystycznych dzieci oraz ich wrodzonych możliwości twórczych w toku różnorodnych działań plastycznych, odbywa się poprzez dodatkowe zajęcia, które realizowane są w naszym przedszkolu w ramach zespołu „Mali Artyści”.

Dzieci swoje umiejętności plastyczne prezentują podczas wykonywania prac na różne tematy do regionalnych i ogólnopolskich konkursów plastycznych jak również z okazji świąt i imprez okolicznościowych.

Jesienne prace.