"Pomagamy zwierzętom przetrwać zimę"-konkurs plastyczny

2023-12-23

W dniu 15 grudnia 2023r. odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie XIV edycji konkursu ,, Pomagamy zwierzętom przetrwać zimę ". Celem konkursu było kształtowanie emocjonalnego stosunku do przyrody i rozwijanie poczucia odpowiedzialności za stan środowiska. Często, gdy nadchodzi zima poruszamy z dziećmi tematy dotyczące pomocy zwierzętom, które w ciężkich warunkach zimowych muszą zdecydować pożywienie. Uroczystość rozpoczęła się od zabawy integracyjnej z dziećmi ze wszystkich placówek przedszkolnych. Została przedstawiona cześć artystyczna, dzięki której dzieci dowiedziały się dlaczego zima jest tak niebezpieczna dla zwierząt. W konkursie wzięły udział wszystkie miejskie przedszkola ze Stalowej Woli. Wpłynęło 40 prac, z czego trzy prace zdobyły pierwsze miejsca i piętnaście otrzymało wyróżnienia. Swoją obecnością zaszczyciła nas Pani Naczelnik Edukacji i Zdrowia - Pani Magdalena Wrońska-Bulec, która wręczała dzieciom dyplomy i nagrody. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie i życzymy dalszych sukcesów.