"Zwierzęta przygotowują sie do zimy"- zajęcia otwarte dla rodziców

2023-11-25

Tematem piątkowych zajęć otwartych dla rodziców było przygotowanie zwierząt do zimy. Dzieci wysłuchały opowiadania Galicy M. "Pajacyk Fik Myk szuka mieszkania na zimę ". Z treści opowieści dowiedziały się o tym jak zwierzęta przygotowują się do zimy gromadząc zapasy oraz jak i gdzie zimują, które z nich przesypiają zimę. Kolejnym etapem zajęć była zabawa matematyczna, dzięki której kształtowały umiejętności posługiwania się liczebnikami porządkowymi w zakresie 3 oraz doskonaliły umiejętność liczenia w zakresie 6 na materiale konkretnym. Doskonaliły również  umiejętność dzielenia wyrazów na sylaby. Przy piosence „Idzie jeżyk” mogły pochwalić się umiejętnościami gry na różnych instrumentach. „Jesienne sekwencje z jeżykiem” to kolejne zadanie, które musiały wykonać, dzieci poradziły sobie z nim świetnie. Pokazały również, że potrafią słuchać muzyki w sposób aktywny używając gumy sensorycznej. Na koniec  zajęć rozwijały swoje zmysły przy zabawie „Na igiełkach jeża”.