Spotkanie z Panem Policjantem- "Bezpieczny przedszkolak"

2023-09-10

8 września nasze przedszkole odwiedził pan policjant, który przybliżył dzieciom podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się po drogach oraz przypomniał jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię.

Dzieci otrzymały wskazówki, jak zachować się w sytuacji spotkania osoby obcej oraz ataku groźnego psa. Przedszkolaki chętnie ćwiczyły pozycję „żółwika”, która chroni przed atakiem zwierzęcia. Zaznaczył jak ważne jest noszenie ubrań i obuwia posiadającego elementy odblaskowe dla naszego bezpieczeństwa. Największym jednak zainteresowaniem cieszyły się wśród dzieci opowiadania o codziennej pracy Policji oraz demonstracja sprzętu policyjnego niezbędnego podczas wykonywania pracy policjanta.

Dzieci dzieliły się także swoimi doświadczeniami, pokazały, że są odpowiedzialne i wiedzą, jak należy się zachowywać na drodze i w najbliższym otoczeniu, wykazały się też znajomością numerów alarmowych i znaków drogowych.

Dzięki takim spotkaniom na pewno żaden z przedszkolaków nie będzie obawiał się spotkania z funkcjonariuszem. Policjant będzie kojarzył się dzieciom, jako osoba, której nie należy się bać i do której zawsze i w każdej sytuacji można zwrócić się o pomoc.

Dziękujemy Panu policjantowi za wspaniałe przeżycia i przybliżenie tak odpowiedzialnego zawodu, jakim jest zawód policjanta.