Poznajemy różne domy- przedstawienie "Świnki trzy"

2023-11-25

W poniedziałkowy poranek dzieci z grupy " Biedronki" zapoznały się z pojęciem " dom" i " rodzina ", podzieliły na sylaby i przegłoskowały wyrazy związane z członkami rodziny. W ramach zabawy ruchowej utworzyły rodzinę kolorów a następnie otrzymały bilety z numerami swoich miejsc na sali , które mieli odszukać .

"Biedronki" z uwagą obejrzały przedstawienie o "Trzech małych świnkach. "Następnie otrzymały zadanie od złego wilka, które wykonały i dzięki temu uniknęły wizyty nieproszonego gościa . Następnie zatańczyły rytmiczny taniec radości " Clap Clap song" z kartkami. Na zakończenie dzieci  wykonały starannie   pracę plastyczną " Świnka " ; malowały farbami a następnie doklejały oczy, uszka i nosek .

W między czasie, gdy prace schły, " Biedronki " tańczyły taniec " Świnki trzy " w rytmie foxtrota. Podczas zajęć dzieci nauczyły się, że ciężka praca przynosi rezultaty i warto się starać, żeby osiągnąć sukces i uniknąć przykrości .