"Dzień Dinozaura"

2024-03-11

26 lutego obchodziliśmy Dzień Dinozaura. Tego dnia "Biedronki " poznały historię tych prehistorycznych stworzeń, dowiedziały się kiedy żyły, czym się żywiły i jak wyglądały. Dzieci wyodrębniły litery tworzące napis " Dinozaur", który dzieliły na głoski i sylaby. Wspólnie obejrzały film edukacyjny przedstawiający historię funkcjonowania dinozaurów, ich cechy i gatunki oraz poznały pracę paleontologa. Następnie" Biedronki " segregowały dinozaury według wielkości, koloru oraz gatunku. Podczas zabawy ruchowej dzieci biegały a w przerwie w muzyce wcielały się w role dinozaurów i w zależności od gatunku były ciężkimi i groźnymi tyranozaurami, wyginały swój kręgosłup jak spinozaur, wyciągały szyję niczym diplodok, stawały na jednej nodze i wyciągały ręce do góry pokazując rogi triceratopsa. Na zakończenie tych interesujących zajęć " Biedronki" wykonały pracę plastyczną " Dinozaur" przy użyciu papierowego talerzyka, farb oraz papieru kolorowego.