Akademia Zdrowego Przedszkolaka

2023-10-25

Akademia Zdrowego Przedszkolaka. W dniach 16.10-20.10 przedszkolaki odbyły ,,podróż" do krainy pełnej zdrowia. Zarówno nam nauczycielom jak i rodzicom dzieci zależy, aby dzieci były zdrowe, sprawne i radosne każdego dnia.  W pierwszym dniu grupa "Biedronki "poniedziałkowy ranek rozpoczęła solidną porcją gimnastyki. Po rozgrzaniu wszystkich mięśni i ćwiczeniach rozciągających dzieci przygotowały pyszne i zdrowe szaszłyki owocowe. "Biedronki" zapoznały się i przypomniały ważne  zasady składające się na  zdrowy styl życia; ruch fizyczny , zdrowe nawyki żywieniowe. Dzieci  bez problemu rozróżniały zdrowe produkty spożywcze jak warzywa i owoce od tych mniej zdrowych. Po  dokładnym umyciu rąk przedszkolaki przystąpiły do przygotowania pysznych kolorowych szaszłyków owocowych. Na zakończenie odbyła się wspólna degustacja zdrowych smakołyków przygotowanych przez dzieci z wszystkich grup przedszkolnych . W drugim dniu dzieci pod hasłem ,,Muzyka łagodzi obyczaje" przeniosły się w świat muzyki z różnych stron świata  a to dzięki Pracowni Jaszczur i Przyjaciele . Grając i śpiewając piosenki przenieśli nas do: Niemiec, Włoch, Chin, Francji, Izraela. Oczywiście wykonywali też polskie utwory. Prowadzący do wspólnych śpiewów zapraszali dzieci. Zabawa była świetna, dzieciaki chętnie brały udział w warsztatach, które na pewno pozostaną w ich pamięci. W trzecim dniu dzieci uczestniczyły w zajęciach sportowych organizowanych przez trenerkę panią Monikę K. Natomiast w czwartek przedszkolaki miały okazję poznać zawód pszczelarza. Dowiedziały się jakie właściwości ma miód oraz jak on powstaje. Zobaczyły również jak wygląda strój pszczelarza, ul, podkurzacz czy plaster miodu.

Na koniec oczywiście skosztowały słodkiego miodu. W ostatnim dniu „Akademii Zdrowego Przedszkolaka” w naszym przedszkolu gościliśmy przedstawicieli Kampanii „Bezpieczny przejazd”. W  myśl zasady: uczyć poprzez  zabawę, przedszkolaki dowiedziały się, jak bezpiecznie zachować się w  pobliżu przejazdów kolejowych. Podczas spotkania nasi goście przybliżyli zasady bezpieczeństwa i ochrony ludzi w środkach publicznego transportu i komunikacji publicznej. Dzieci dowiedziały się jak postępować podczas przekraczania przejazdów kolejowo-drogowych, poznały znaki, nabyły wiedzę m.in. czego nie wolno robić na terenie kolejowym. Wypowiedzi poparte były barwnymi ilustracjami i filmem pt. „Zatrzymaj się i żyj”. W czasie spotkania dzieci miały możliwość zadawania pytań i wyszukiwania różnic w obrazach. Mamy nadzieje, że każdy coś wyniósł ze spotkania i będzie potrafił zachować bezpieczeństwo podczas pobytu na dworcu kolejowym a także uświadomi dorosłych jak ważna jest ostrożność podczas przejeżdżania przez przejazdy kolejowe. W tym dniu odbyło się również rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pt. „Eco zwierzaki”. Pani dyrektor wręczyła wszystkim dzieciom dyplomy oraz drobne upominki.   WSZYSTKIM KTÓRZY ZAANGAŻOWALI SIĘ W AKCJĘ ,, Akademia Zdrowego Przedszkolaka" SERDECZNIE DZIĘKUJEMY I ŻYCZYMY DUŻO, DUŻO ZDROWIA!!!