Powitanie Wiosny

2024-04-07

Powitanie Wiosny to jeden z najpiękniejszych dni w roku. 21 marca grupa Misie świętowała nadejście tej pięknej pory roku. Pani Ola przebrana za Panią Wiosnę rozjaśniła przedszkolną salę i dzięki niej na niejednej twarzy małego dziecka pojawił się ciepły uśmiech. Dzieci z wielkim zaciekawieniem oglądały teatrzyk pt. ,,Kwiatowa wróżka " przygotowany przez nauczycielkę. Przedszkolaki poznały nazwy pierwszych kwiatów, które pojawiają się wczesną wiosną. Z wielkim zaangażowaniem klasyfikowały kwiaty pod względem koloru. Uśmiechnięte dzieci bardzo angażowały się w zabawy ruchowo-muzyczne i pięknie ilustrowały ruchem treść piosenki. Powitanie Wiosny było doskonałą okazją do tego, aby uzmysłowić dzieciom, jak wielkie bogactwo niesie ze sobą budząca się do życia przyroda. Podczas zajęć nie zabrakło ścieżki sensorycznej, która rozbudziła zmysły dzieci i pozwoliła im poznać namiastkę otaczającego nas świata. Na zakończenie zajęć dzieci oglądały prezentację multimedialną, dzięki której utrwaliły wiadomości dotyczące pierwszych zwiastunów wiosny. Ogromną przyjemność sprawiła im praca plastyczna.  Radosna atmosfera, uśmiech na twarzy dzieci podczas zajęć sprawiły, że Wiosna zagościła w naszej grupie na dobre.