Warsztaty pt. "Zmysły pomagają poznawać świat - Dotyk"

2024-01-14

12 stycznia 2024r. Nadia i Oskar z grupy Krasnale mieli okazję uczestniczyć w warsztatach międzyprzedszkolnych pt. ,,Zmysły pomagają poznawać świat -Dotyk", zorganizowanych przez Przedszkole nr 9 w Stalowej Woli. Celem warsztatów było rozwijanie kreatywności i pomysłowości dzieci, doskonalenie percepcji dotykowej, rozwijanie umiejętności współdziałania w zespole. Zajęcia były bardzo atrakcyjne i w dużej mierze polegały na obserwacji i doświadczaniu dotykiem otaczających przedmiotów. Dotyk łączy nas z otoczeniem i innymi ludźmi. Dostarcza informacji, które pozwalają na kształtowanie się prawidłowego schematu i świadomości własnego ciała. Przedszkolaki z wielkim zaangażowaniem brały udział w stawianych zadaniach a same warsztaty rozbudziły w nich ogromną ciekawość otaczającego świata.