Promocja Zdrowia

2023-10-27

Promocja Zdrowia w naszym przedszkolu od lat cieszy się uznaniem wśród dzieci, rodziców i nauczycieli. Jest to podsumowanie wiedzy, którą małe przedszkolaki zdobywają codziennie. W pierwszym dniu dzieci z grupy Krasnale przygotowały z pomocą nauczyciela pyszny piernik marchewkowy. Dzieci zabawiły się w małych kucharzy i z wielkim zaangażowaniem przygotowały pyszne ciasto. Po przygotowaniu zdrowych posiłków przez dzieci poszczególnych grup odbyła się wspólna degustacja. W drugim dniu wyruszyły w ,, Muzyczną podróż po różnych krajach świata pirackim okrętem " z grupą "Jaszczury". Dzieci miały okazję zapoznać się z muzyką z różnych krajów, chętnie uczestniczyły w stawianych przed nimi zadaniach. Taka lekcja na pewno pozwoliła dzieciom poznać nowy nieznany świat, nabyć nowe umiejętności i poznać tradycje muzyczne innych państw świata. O tym, że ruch jest najważniejszą potrzebą małego dziecka wie każdy z nas. Dlatego trzeci dzień odbył się pod hasłem ,,Na zdrowo i na sportowo". Dzieci pod okiem trenerki, Pani Moniki uczestniczyły w różnych konkurencjach sportowych, ćwiczeniach gimnastycznych. Stawianie zadania przyniosły dzieciom mnóstwo frajdy. ,,Jak powstaje miód" to hasło czwartego dnia zdrowia. Podczas zajęć zorganizowanych przez nauczycieli dzieci zostały wprowadzone w świat botaniki. Przedszkolaki przyswoiły wiedzę nt zagadnień związanych ze światem pszczół. Piątek okazał się dniem poświęconym  bezpieczeństwu. W tym dniu odbyło się spotkanie z przedstawicielami PKP, którzy przekazali dzieciom cenną wiedzę nt zachowania się podczas przejścia przez tory. Poznały znaki, a także dowiedziały się czego nie wolno robić na terenie kolejowym. Przedszkolaki z wielką uwagą słuchały ekspertów od spraw bezpieczeństwa i zadawały ważne pytania. W tym samym dniu odbyło się rozstrzygnięcie konkursu,,Eko-zwierzaki". Wszystkim dzieciom, które wykonały piękne prace serdecznie dziękujemy, gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Dziękujemy również wszystkim, którzy zaangażowali się w promowanie zdrowia wśród naszych przedszkolaków .