Pomagamy zwierzętom - zajęcia dydaktyczne

2023-12-17

„Pomagamy zwierzętom przetrwać zimę“ – taki temat ostatnio na zajęciach dnia 23.11.2023 towarzyszył najstarszej grupie przedszkolnej „Krasnale“. Dzieci rozbudzały swoje zainteresowanie na temat życia ptaków oraz zwierząt leśnych, przypomniały sobie, które zwierzęta zimują oraz, które ptaki odlatują w tym okresie do ciepłych krajów. Odgadywały hasła związane z tematem leśnych zwierząt, znalazły list pisany przez ptaki, które prosiły o pomoc w dokarmianiu. Następnie wspólnie przygotowały karmnik, który ustawiły na zewnątrz, żeby już zacząć pomaganie. Rozwiązywały zadania związane z tematem dnia, sylabowały nazwy wszystkich poznanych mieszkańców lasu. Później natomiast nastąpił najbardziej wyczekiwany czas….czyli – ZABAWA o tematyce poznanej na zajęciach. Wszyscy świetnie się bawili, więc dzień uważamy za udany.