Kosmos - zajęcia otwarte

2023-12-04

W dniu 29.11.2023r. odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców. Tematyką zajęć był kosmos. Wszechświat jest tak niesamowity i pełny niezwykłych faktów dlatego dzieci z wielką uwagą słuchały ciekawostek o kosmosie. Wiersz pt. ,,Ziemia" w sposób obrazowy wyjaśnił dzieciom czym jest ruch obiegowy i ruch obrotowy Ziemi oraz jakie są konsekwencje tych ruchów. Podczas zajęć dzieci zapoznały się z układem słonecznym, poznały następstwo dnia i nocy. Chętnie przeliczały posługując się liczebnikami głównymi i porządkowymi, utrwaliły prawą i lewą stronę ciała. Radośnie uczestniczyły w zabawach ruchowych i w zajęciu plastycznym. Zajęcia miały na celu rozbudzenie zainteresowań dzieci otaczającym nas wszechświatem. Rodzice mieli okazję zaobserwować swoje dziecko na tle grupy i poznać ich mocne i słabe strony. Serdecznie dziękujemy rodzicom za przybycie a dzieciom życzymy dalszych sukcesów.