Problem z głowy -WSZAWICA

2021-11-26

Trudno uwierzyć, ale wszawica to wciąż aktualny problem w XXI wieku. Pomimo tego, iż mówi się o niej znacznie mniej niż dawniej, to nadal atakuje równie często. Wszawica powraca regularnie, a mity krążące wokół niej niestety przyczyniają się do jej rozprzestrzeniania. Często stanowi ona również temat tabu, o którym nie chcemy rozmawiać. Niewiele osób wie, że wszawica nie jest skutkiem braku higieny czy złej sytuacji materialnej rodziny. Zarazić może się nią każdy.

W przedszkolu nie ma higienistki, dlatego zwracamy się do Rodziców z prośbą o częstsze zwracanie uwagi na higienę dzieci oraz codzienne sprawdzanie czystości głowy Waszej pociechy. Zachęcamy również do zapoznania się z informacjami umieszczonymi poniżej.

PREZENTACJA -wszawica

PORADNIK