Poznajemy herb naszego miasta-zajęcia plenerowe

2023-04-28

Dnia 13.04.2023r. dzieci z grupy „Tygrysy“ poraz pierwszy uczestniczyły w zajęciach dydaktycznych plenerowych pt.: „Herb naszego miasta“. Celem ogólnym zajęć było zapoznanie z historią miasta, jego symbolami – flagą i herbem. a także wzbudzenie patriotyzmu do miasta, w którym mieszkamy bądź chodzimy do przedszkola. Podczas prowadzenia zajęć dzieci były bardzo podekscytowane. Każde z nich musiało zmierzyć się z grupowym zadaniem do wykonania, rozwiązaniem tajemniczych zagadek, co przyczyniło się do odpowiedzi na zadane wcześniej pytania. Dzieci miały możliwość dochodzenia do wiedzy samodzielnie, w sposób ciekawy, odbiegający od przyjętej normy. Na zakończenie zajęć dzieci odnalazły „zaginiony“ herb miasta i zrobiły sobie przy nim wspólne zdjęcie.