Konkurs plastyczny "Rodzinny spacer po Charzewickim Parku"

2023-06-22

W dniu 14 czerwca 2023r. w Muzeum Regionalnym w Stalowej Woli odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Rodzinny spacer po Charzewickim Parku”, w którym wzięło udział 13 stalowowolskich przedszkoli. Organizatorem konkursu było nasze przedszkole wraz Muzeum Regionalnym oraz Klubem Ekologicznym ‘Przyjaciele Ziemi”. Konkurs miał na celu przypomnienie nam, że spacery sprzyjają utrwalaniu nawyku spędzania czasu na świeżym powietrzu oraz poznaniu najbliższego otoczenia i miejsca zamieszkania.  Park Charzewicki w Stalowej Woli jest największym i najstarszym parkiem w naszym mieście. Jego historia sięga aż XVIII w. Pełen jest przeróżnych starych i rzadkich gatunków drzew i krzewów, iglastych i liściastych, sprowadzonych z dalekich krajów, a więc jest to doskonałe miejsce na spacery w gronie rodzinnym.  Część artystyczna była w wykonaniu zespołu tanecznego „Tańczące Nutki”. Z naszego przedszkola została nagrodzona jedna praca, którą wykonał Michałek, zajmując z konkursie 3 miejsce. Po rozdaniu nagród odbyły się warsztaty, na których dzieci wykonywały zabawkowe „bączki“. Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy.