Wycieczka do "Madejówki"

2022-06-15

13 czerwca 2022r. przedszkolaki z grupy „Biedronki” i „ Misie” wybrały się na wycieczkę do gospodarstwa agroturystycznego "Madejówka" w Obojni. Celem wycieczki było przybliżenie dzieciom warunków życia na wsi, umożliwienie kontaktu z naturą oraz zwierzętami hodowlanymi. Na rozległym terenie gospodarstwa mieszczą się stajnie oraz zwierzyniec, po którym oprowadzała nas pani Agnieszka z pasją opowiadając o zwierzętach, którymi się opiekuje. Dzieci poznały zwyczaje wielu zwierząt m.in. koni, krów, osiołków, królików, a także emu, lamy oraz pawia. Mogły także karmić zwierzaki ich smakołykami. Dużą atrakcją była wycieczka konną bryczką oraz plac zabaw z drewnianą chatką pod topolą. Na zakończenie wycieczki dzieci zjadły kiełbaskę z grilla i posmakowały regionalny przysmak "proziaki". Wyjazd był bardzo udany, co widać było po zadowolonych minach przedszkolaków. Uśmiechnięte twarze dzieci pokazały, że wycieczka była udana, a „Madejówka” to wspaniałe miejsce na wypoczynek i zabawę.