Zakładamy zielony ogródek

2021-03-21

Praca w przedszkolnym kąciku przyrody dostarcza dzieciom mnóstwa radości. Sam kącik jest interesujący lecz obserwowanie rosnącej cebuli czy rzeżuchy jest wprost magiczne. Mali ogrodnicy byli zachwyceni możliwością przesypywania ziemi, upychania jej w doniczkach, wysiewaniem różnych nasion. Udając ogrodników rozmawialiśmy o tym po co roślinom są potrzebne korzenie i co jest potrzebne do wzrostu roślin. Zabawa w ogrodników to świetna okazja do wytłumaczenia dzieciom skąd się biorą kwiaty i owoce. Dzięki temu grupa Krasnale poszerzyła swoją wiedzę o świecie przyrody. Codzienne podlewanie i obserwacja wzrost naszych roślin to również podbudowanie poczucia własnej wartości - w końcu czekamy na efekty naszej pracy...