Dzień babci i dziadka.

Andrzejki.

Akademia Zdrowego Przedszkolaka.

W dniach 13- 17 listopada 2017 r.  zorganizowano jak co roku w naszym Przedszkolu kolejny cyklu zajęć dla dzieci ,, Akademia zdrowego przedszkolaka”. Realizację tego przedsięwzięcia  opieramy o  realizowane w naszej placówce własne programy autorskie o charakterze edukacyjno- wychowawczym  ,,Bezpieczne dziecko” i ,,Promocja zdrowia 
w przedszkolu”  Planowane zajęcia miały na celu kształtowanie prawidłowych czynnych postaw determinujących aktualne i przyszłe zachowania u dzieci dotyczące zdrowia

i bezpieczeństwa przedszkolaków, poprawianiu nawyków higieniczno – zdrowotnych, oraz rozwojowi sprawności ruchowej przedszkolaków.

Planowane przedsięwzięcia obejmowały w tym roku następującą tematykę :

·          ,,Jak zadbać o piękny uśmiech  ‘- spotkanie ze stomatologiem.

·         ,,Spotkanie z dr Ziółko” – spotkanie z farmaceutą.

·          ,, Przedszkolaki w mlecznej krainie ”- spotkanie z pracownikiem Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Stalowej Woli.

·         ,,Ruch to zdrowie” – zumba dla dzieci z udziałem instruktora tańca.

·           ,,Uczymy się udzielać pierwszej pomocy”– warsztaty z ratownikiem medycznym.

·           ,,W krainie Zdrowolandii” – inscenizacje teatralne utworów ,, Na straganie” i ,, Chory kotek” w wykonaniu przedszkolnego teatru   ,,Bajkolandia”.

·           ,,Jedz  zdrowo i kolorowo” – warsztaty  połączone z małą kuchnią w wykonaniu przedszkolaków pod kierunkiem uczniów Szkoły Gastronomicznej w Stalowej Woli.

·          ,, Zdrowie to nasz skarb ” podsumowanie konkursu plastycznego .

 Dziękujemy wszystkim  osobom które w tym roku wsparły nasze działania.

Pasowanie na przedszkolaka.

Content