Domowi ulubieńcy- kot

2023-04-28

Na początku zajęć dzieci wysłuchały wiersza pt.  „Biały kotek” D. Kossakowskiej, a następnie uczestniczyły w zabawie matematycznej na podstawie wysłuchanego wcześniej wiersza.
 Rozwijając przy tym swoje umiejętności przeliczania liczebnikami porządkowymi. Uczestniczyły również w zabawie muzyczno- ruchowej „Kotki dwa”.
Rozwijając  motorykę małą, percepcję wzrokową, koordynację wzrokowo-ruchową, koncentrację uwagi uczestniczyły w zabawie pt. „Kocie wąsy”. Na podstawie kart dzieci układały  kolorowe druciki kreatywne tworząc kocie wąsy, każda kropka odpowiadała drucikowi w odpowiednim kolorze. Rozwijając koordynacje-wzrokowo ruchową uczestniczyły również w zabawie „Kłębek wełny” oraz „Kocie memory”. Na zakończenie zajęć wszystkie dzieci uczestniczyły w eksperymencie „Magiczne rysunki-malowanie na mleku”.
Samo wkrapianie barwników na powierzchnię białego mleka było już dla dzieci duża atrakcją.
Dzieci obserwowały jak kolory rozpływają się mieszając ze sobą. Przedszkolaki były zachwycone efektem końcowym.