Dzień Optymizmu

2023-05-21

10 maja 2023 r. obchodziliśmy Święto Optymizmu, którego głównym celem jest uczenie życzliwości, przyjaźni i empatii. Tego dnia dzieci oraz panie przyszły ubrane w kolorze czerwonym. Obchody tego święta zaczęliśmy od wysłuchania bajki o latającym dywanie, rozmów na temat dywanu, jego znaczenia, opisu wyglądu i funkcji. Każda grupa wykonała swój królewski dywan, z którym przeszła wokół przedszkola. Wszystkie dywany zostały wyeksponowane na placu przedszkolnym. Cieszyły się one dużym zainteresowaniem przychodzących po dzieci rodziców i bliskich, a cała inicjatywa wywołała u nas wszystkich wiele uśmiechu i radości.

Dzisiejsze optymistyczne dzieci to przyszli optymistyczni i szczęśliwi dorośli, którzy wierzą w siebie, odnoszą sukcesy i potrafią się z tego cieszyć.