Akademia Zdrowego Przedszkolaka.

2018-10-29

W ramach Akademii Zdrowego Przedszkolaka tydzień o zdrowiu rozpoczeliśmy ruchem. Przedszkolaki miały okazję uczestniczyc w zajęciach breakdance i baletu. We wtorek odwiedzili nas ratownicy medyczni, którzy uczyli dzieci udzielania pierwszej pomocy. W  środę przedszkole odwiedziły Panie stomatolog, mówiły jak należy dbać o nasze ząbki aby były zdrowe i piękne oraz jak prawidłowo myć zęby i co jeść żeby były zdrowe. Pani z mleczarni przyniosła mleczne produkty, opowiadała jak ważne one są w naszej diecie. Dzieci własnoręcznie przygotowały serek do spożycia. Degustowały serek i inne produkty mleczne. W piątek na zakończenie tygodnia o zdrowiu dzieci przygotowywały zdrowe przekąski: Biedronki owocowe szaszłyki, Misie ciasteczka z serkiem, Krasnale jogurt owocowy, Tygrysy smakowite kanapki. Rozstrzygnięto również konkurs plastyczny pt. "Promuje zdrowy styl życia". 

cofnij

Content