"Rzepka-dorośli dzieciom..."

2021-10-26

W ramach „Akademii Zdrowego Przedszkolaka” nauczyciele i pracownicy naszego przedszkola przygotowali dla dzieci muzyczno-teatralną niespodziankę. Niespodzianką tą było przedstawienie ,,Rzepka” Juliana Tuwima. Utwór ,,Rzepka” J. Tuwima nie wymagał  od naszych aktorów nauki tekstu na pamięć, ponieważ głównym zadaniem występujących Pań było przedstawienie charakteru postaci poprzez gest, ruch i przede wszystkim kostium. Na efekt fajnej zabawy miała przede wszystkim wpływ właściwie dobrana muzyka do danej postaci. Dzieci mogły razem z aktorem klaskać i śpiewać tworząc radosną i miłą atmosferę. Wielkim wyzwaniem dla dzieci było rozpoznanie grających w spektaklu Pań ale jak się okazało na koniec, bez najmniejszych problemów się to udało. Mamy nadzieję, że ten miły i wyjątkowy dzień pozostanie w pamięci dzieci na długo.