Święto Flagi

2022-04-30

„Czerwień to miłość, biel- serce czyste. Piękne są nasze barwy ojczyste”.

Cz. Janczarski

Żeby rozbudzić i utrwalić w dzieciach poczucie tożsamości narodowej i szacunek dla narodowych symboli grupa Krasnale uczestniczyła w uroczystości ,,Święta Flagi". Uroczystość odbyła się 27.04.2022r. w Spółdzielczym Domu Kultury, a organizatorem było Przedszkole nr 18 w Stalowej Woli. Celem przeglądu twórczości patriotycznej było wyrobienie wśród dzieci postaw szacunku do tradycji, dziedzictwa kulturowego i historycznego, które dają poczucie przynależności narodowej. W programie znalazły się piękne wiersze i piosenki o tematyce patriotycznej. Lenka, Jagódka, Klara i Lea reprezentowały nasze przedszkole. Dziewczynki na tle pięknych barw ojczystych zaśpiewały utwór pt. ,,Piosenka małego patrioty". Nie zabrakło również ,,Mazurka Dąbrowskiego", który w postawie na baczność zaśpiewali wszyscy zgromadzeni. Było bardzo uroczyście.