"Pomagamy zwierzętom przetrwać zimę"- rozstrzygnięcie konkursu

2022-01-15

Zima to szczególnie trudny czas dla zwierząt. Chłód, silne mrozy i opady śniegu powodują dla nich ogromne zagrożenie. Gdy my korzystamy z uroków zimy one walczą o przetrwanie. Przedszkolaki z naszej placówki nie zapominają o naszych skrzydlatych przyjaciołach. Wiedzą, że ptaki niektórych gatunków nie są przystosowane do szukania pokarmu pod śniegiem i mogą sobie z tym zupełnie nie radzić. W dniu 14.01.2022 odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pt. ,, Pomagamy zwierzętom przetrwać zimę". Dzieci z grupy Krasnale i zespół ,, Tańczące nutki" przedstawiły część artystyczną, której celem było uwrażliwienie przedszkolaków na potrzeby zwierząt zimą. Mając na uwadze, że jednym z zadań wynikających z realizacji podstawy programowej jest kształtowanie pozytywnego stosunku dziecka do świata przyrody, przedszkolaki przybliżyły swoim występem treści dotyczące wyrobienia postawy PRZYJACIELA ZWIERZĄT.

Zapraszamy do zapoznania się z prezentacją podsumowującą konkurs   ---->PREZENTACJA