Z darami natury świat nie jest ponury

2022-11-04

Nasza  grupa uczestniczyła w zajęciach sensorycznych z wykorzystaniem materiału przyrodniczego w ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Z darami natury świat nie jest ponury”. ,,Krasnale" na początku zapoznały się ze zwierzętami i roślinami, które występują w lesie, a także zapoznały się z budową drzewa. Po zajęciach teoretycznych przystąpiły do wykonania jesiennego drzewa wyklejonego taśmą na podłodze ,dzieląc je na pień i koronę. Wykorzystały do tego kolorowe liście, kasztany oraz gałązki przekwitłych kwiatów hortensji.
Na dzieci czekała niespodzianka w postaci spaceru po darach lasu. Niektóre dzieci na początku nieśmiało stąpały bosymi stópkami po kasztanach i liściach, ale już po chwili zabawa była przednia.