Czyste powietrze wokół nas

2023-03-14

Nasze przedszkole realizuje Ogólnopolski Program Przedszkolnej Edukacji Antytytoniowej „Czyste powietrze wokół nas”.

Celem programu jest: uczenie dzieci szacunku do otaczającego świata, zwiększenie wrażliwości dzieci na szkodliwość dymu papierosowego, wykształcenie umiejętności rozpoznawania różnych źródeł dymu papierosowego, zwiększenie wiedzy na temat skutków palenia papierosów.

Podczas  prowadzonych zajęć, dzieci oglądały prezentację multimedialną dotyczącą różnego rodzaju dymów i ich pochodzenia. Rozwiązywały quizy i zagadki dotyczące szkodliwości dymów dla środowiska i zdrowia człowieka oraz dzieliły się własnymi obserwacjami i doświadczeniami na temat szkodliwości palenia tytoniu. Przedszkolaki poznały również piosenkę o „Dinusiu”, uczestniczyły w zabawach ruchowych, a także prezentowały swoją wiedzę w formie plakatów pt. „Co dymi, co truje, co zdrowie nam marnuje?“ Realizacja Programu oparta była na aktywizujących formach i metodach pracy, które umożliwiły dzieciom zaangażowanie różnych zmysłów w procesie zdobywania wiedzy. Wszyscy chętnie i zainteresowaniem uczestniczyli w proponowanych działaniach, które wpłynęły na wzrost świadomości antynikotynowej.