Powitanie Pani Wiosny

2022-03-21

Przyjście  nowej  pory  roku –  jest  doskonałą  okazją  do  tego,  by  uzmysłowić  dzieciom, jak  wielkie  bogactwo  niesie  ze  sobą  budząca  się  do  życia  przyroda. W naszym  przedszkolu  przygotowania  do  pożegnania  zimy  i  powitania  wiosny  zaczęły  się  kilka  dni  wcześniej.  Zmieniła  się  dekoracja w kąciku przyrody  z  zimowej  na  wiosenną. Nie  zabrakło  również  prac  plastycznych,  dotyczących  pierwszych  zwiastunów  wiosny. W dniu dzisiejszym tj. 21 marca nastąpił finał przygotowań i przedszkolaki uroczyście powitały wiosnę. Swoje świętowanie przedszkolaki rozpoczęły od przedstawienia "wiosennych" piosenek i tańców.  Ponadto dzieci z wielkim zainteresowaniem wykonały prace plastyczne. Na zakończenie zabawy wszystkim uczestnikom zabawy wręczono wiosenny medal. W tym dniu, panowała wyjątkowo  radosna atmosfera.