2021-11-11

Święto Niepodległości to lekcja patriotyzmu dla naszych przedszkolaków. Dnia 10 listopada wszystkie dzieci przyszły ubrane na galowo i uroczyście świętowały ten wyjątkowy dla Polaków dzień – Święto Niepodległości. Starszaki z grupy „Krasnale” przedstawiły specjalny program słowo-muzyczny w którym opowiedziały krótko historię Polski w okresie zaborów oraz walkę narodu polskiego o wolność. Wszyscy uczestnicy wydarzenia z dumą odśpiewali hymn Polski, dzieci chętnie recytowały wiersz „Kto Ty Jesteś?” oraz śpiewały patriotyczne piosenki. Dziewczęta oraz chłopcy mieli okazję zaprezentować również taniec w którym uczestniczyli z ogromnym zaangażowaniem oraz dumą. Głównym celem spotkania było kształtowanie przywiązania i miłości do kraju ojczystego, jego tradycji oraz poznanie symboli narodowych naszego kraju. Dzięki udziałowi w tego typu uroczystościach przedszkolaki od najmłodszych lat kształtują pozytywne postawy i uczucia patriotyczne. Jesteśmy dumni, że mogliśmy uczestniczyć w tym wydarzeniu.