Dywan z jesiennych darów

2021-10-07

W ramach innowacji pedagogicznej "Sensozabawy- małego smyka" dzieci z grupy "Biedronki" brały udział w zajęciach pt. "Dywan z jesiennych darów". Jesień-  to piękna pora roku, która zachwyca nas swoimi kolorami i darami.  Jest to też czas, kiedy jesienne  liście tańczą na wietrze i spadają pod nasze nogi tworząc barwne dywany. Taki „jesienny dywan” powstał również na naszej sali.  Zgromadzone dary jesieni jak np. kasztany, liście, żołędzie nadają się do tego typu zabaw.  Zabawy sensoryczne dostarczają różnorodnych bodźców do rozwoju zmysłów dziecka oraz poszerzają świat jego doznań. Dlatego też grupa "Biedronki"- stworzyła taką ścieżkę.  Chodzenie nie było łatwe dla wszystkich, podczas stymulacji receptorów znajdujących się w stopach trudno było utrzymać równowagę. Dzieci także wykonały pracę plastyczną pt. „Jesienne drzewa", gdzie rozmazywały palcami farby zamknięte w woreczkach strunowych, a następnie przykleiły kontur drzewa.

Powstały przepiękne prace, które zdobią teraz ściany naszej przedszkolnej sali.   Dzieci także grały na instrumentach perkusyjnych. I przeliczały orzeszki wiewiórki.