Akademia Zdrowego Przedszkolaka -grupa "Biedronki"

2021-10-31

Akademia Zdrowego Przedszkolaka. W dniach 25.10-29.10 przedszkolaki odbyły ,,podróż" do krainy pełnej zdrowia. Zarówno nam nauczycielom jak i rodzicom dzieci zależy, aby dzieci były zdrowe, sprawne i radosne każdego dnia.  W pierwszym dniu pod hasłem ,,Muzyka łagodzi obyczaje" w każdej grupie zostały przeprowadzone zajęcia z muzykoterapii. Dzieci zostały wprowadzone zarówno w świat muzyki klasycznej jak i nowoczesnej. Gra na prostych instrumentach perkusyjnych wyzwalała w nich spontaniczną aktywność i dała mnóstwo radości. W tym dniu również został ogłoszony konkurs pt. ,,Ekoludek z warzyw". Dzieci przynosiły piękne prace, które były umieszczane w kącikach przyrody poszczególnych grup. W drugim dniu dzieci wyruszyły do krainy zdrowego żywienia. Soczyste owoce, pachnące marchewki i inne zdrowe produkty stały się inspiracją do przygotowania zdrowych posiłków. Na zakończenie dnia na podstawie utworu J.Tuwima odbył się teatrzyk pt. ,,Rzepka" w wykonaniu personelu przedszkola. Trzeci dzień podróży to spotkanie z panią fizjoterapeutką. Przedszkolaki miały okazję zapoznać się z zawodem fizjoterapeuty. Aktywność fizyczna sprawia dzieciom i dorosłym ogromną radość, bo dzięki temu, że się zdrowo odżywiają, osiągają świetne wyniki. Dzieci z ogromną radością uczestniczyły w zabawach ruchowych i ćwiczeniach przygotowanych przez panią fizjoterapeutkę. Spotkanie z panią z biblioteki to kolejny dzień podróży do krainy zdrowia. Pani bibliotekarka zapoznała dzieci z literaturą dotyczącą zdrowia. Samo czytanie bajek dzieciom tworzy więź, która jest jedną z najważniejszych składowych zdrowia emocjonalnego i psychicznego a przy tym ma kolosalne znacznie na przyszłość. ,, Piękne zęby mam, bo o nie co dzień dbam" to hasło piątego dnia podróży do krainy pełnej zdrowia. W tym dniu odbyło się spotkanie ze stomatologiem. Pani stomatolog przybliżyła przedszkolakom specyfikę zawodu stomatologa i zapoznała ze sposobami prawidłowego dbania o higienę jamy ustnej. Dentystka zaprezentowała narzędzia i akcesoria stomatologiczne, oraz pokaz prawidłowego szczotkowania zębów. Na koniec wręczyła dzieciom upominki i materiały edukacyjne. Spotkanie z panią stomatolog miało również na celu przełamanie lęku i niechęci związanych z wizytą w gabinecie dentystycznym poprzez rozumienie potrzeby częstych wizyt kontrolnych i leczenia zębów. Na zakończenie tygodnia zdrowia została zorganizowana wystawa ,,Ekoludków". Dzieci z pomocą rodziców wykonały piękne warzywno-owocowe stworki, które cieszyły wszystkich.   WSZYSTKIM RODZICOM, KTÓRZY ZAANGAŻOWALI SIĘ W AKCJĘ ,, Akademia Zdrowego Przedszkolaka" SERDECZNIE DZIĘKUJEMY I ŻYCZYMY DUŻO, DUŻO ZDROWIA!!!