Dzień Dinozaura

2023-02-25

Dinozaury to stworzenia, które od dawna niezwykle fascynują szczególnie najmłodszych. Nie tylko zaskakują swoim wyglądem i wielkością, ale też kryją wiele tajemnic. Dlatego 24 lutego obchodziliśmy w przedszkolu Dzień Dinozaura. Z tej okazji  zorganizowaliśmy zajęcia, które wprowadziły dzieci w prehistoryczny świat i przybliżyły im życie tych wyjątkowych gadów. Przedszkolaki dowiedziały się m.in. jak wyglądały, czym się żywiły oraz w jaki sposób prawdopodobnie wyginęły.

Nie zabrakło również ciekawych zabawach ruchowych  oraz  plastycznych związanych z tematyką zajęć. Jednak  największe zainteresowanie wzbudziła wizyta „prawdziwego Dinozaura”, ten wyjątkowy dzień upłynął wszystkim w miłej i radosnej  atmosferze.