11-Listopada Święto Niepodległości

2022-11-14

Dzień 11 listopada to jedna z najważniejszych dat w historii naszej Ojczyzny. Po wieloletniej niewoli Polska odzyskała niepodległość. W przedszkolu od najmłodszych lat uczymy dzieci patriotyzmu, przywiązania do swojej Ojczyzny, do ziemi rodzinnej, wpajamy szacunek dla polskich symboli. Dlatego też 10 listopada odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Przedszkolaki  z grupy „Tygrysy” od paru tygodni przygotowywały  się do tego ważnego wydarzenia. Podczas występu dzieci recytowały wiersze patriotyczne, śpiewały piosenki oraz tańczyły. Wszystkie dzieci z przedszkola tego ważnego dnia wyglądały odświętnie i uroczyście, a na ich piersi widniały kotyliony w barwach narodowych. Wspólnie odśpiewaliśmy hymn narodowy „Mazurka Dąbrowskiego“.