Konkurs recytatorsko-plastyczny pt. ,, Mój ulubiony wiersz Jana Brzechwy".

2022-05-11

W dniu 11.05.2022r. odbył się w naszym przedszkolu konkurs recytatorsko-plastyczny pt. ,, Mój ulubiony wiersz Jana Brzechwy".
Celem konkursu było zachęcanie dzieci do poznania twórczości Jana Brzechwy, dbałość o kulturę żywego słowa i rozwijanie zdolności plastycznych. Konkurs był przeznaczony dla dzieci w wieku 6 lat. W konkursie uczestniczyło 12 przedszkoli. Przedszkolaki wykazały się kreatywnością recytatorską, ukazując przy tym zainteresowanie literaturą dziecięcą. Zadaniem uczestników była recytacja wybranego utworu Jana Brzechwy oraz samodzielne wykonanie pracy plastycznej ilustrującej wybrany utwór. Mali aktorzy zostali nagrodzeni dyplomami i książkami. Cześć recytatorską poprzedził występ dzieci z grupy Krasnale. Nie zabrakło zwierząt na wyspach Bergamutach i Kaczki Dziwaczki. Dzieci pięknie prezentowały się w strojach i z dużym zaangażowaniem wcielały się w swoje role. Przeprowadzony konkurs był dla dzieci miłą przygodą i pokazał, że twórczość Jana Brzechwy nadal jest popularna wśród najmłodszych i dostarcza im wielu pozytywnych emocji.

Dziękujemy Rodzicom za zaangażowanie się w przygotowaniu strojów!