Zajęcia sportowe na stadnionie

2022-05-28

Wykorzystując naturalną potrzebę ruchu dziecka w wieku przedszkolnym warto zaszczepić w nim potrzebę uprawiania sportu. W dniu 26 czerwca 2022r. dzieci z grupy Krasnale miały okazję uczestniczyć w zajęciach sportowych na stadionie lekkoatletycznym. Zajęcia zorganizowała mama jednego z przedszkolaków, Pani Monika K. Głównym celem zajęć było zaspokojenie biologicznej potrzeby zwiększonej aktywności ruchowej oraz stworzenie dzieciom szerokiej możliwości jej realizowania pod okiem trenera. Pani trenerka zaczęła od przekazania cennych uwag nt. bezpieczeństwa i przestrzegania zasad rywalizacji. Następnie odbyła się rozgrzewka, a później przedszkolaki brały udział w różnych konkurencjach: biegi krótkodystansowe, bieg przez płotki, skok w dal, sztafeta. Dzieci dostały dyplomy, a najlepsze przedszkolaki w konkurencjach otrzymały medale. Do przedszkola wróciły choć trochę zmęczone, ale z uśmiechem na twarzy.

Pani Monice serdecznie dziękujemy za zaangażowanie  się w życie  ,,małych sportowców"
z grupy Krasnale!!!