"Jesienią w ogródku"

2020-10-10

Ponieważ naszym priorytetem jako Przedszkola Promującego Zdrowie było i jest zdrowe odżywianie, my nauczyciele staramy się motywować wszystkie dzieci  do spożywania zdrowych produktów a przede wszystkim warzyw i owoców. Dlatego realizując kolejny krąg tematyczny jakim były jesienne warzywa dzieci z grupy „Misie” zapoznały się z wyglądem i zapachem skarbów jakie możemy znaleźć w ogrodzie jesienią. Przedszkolaki wskazywały które z nich rosną nad, a które pod ziemią oraz którą część danej rośliny możemy zjeść. Dowiedziały się też, jak ważna jest obecność warzyw w codziennej diecie oraz jakie smaczne potrawy możemy z nich przyrządzić. Inscenizacja wiersza Jana Brzechwy pt. "Na straganie" była atrakcyjnym rozpoczęciem tygodnia związanego z warzywami. Podczas zajęć plastycznych dzieci na swoich talerzykach komponowały zdrowy posiłek, lepiąc z plasteliny przepyszne kolorowe warzywa.