Poznajemy zawody w grupie "Biedronki"

2020-02-27

 

Realizując działania związane z Przedszkolem Promującym Zdrowie w grupie „Biedronki” omawiając tematykę dotyczącą różnych zawodów szczególną uwagę zwróciliśmy na zawód rolnika, piekarza, kucharza. W czasie zajęć, dzieci poznały środowisko wiejskie, dowiedziały się skąd bierze się mąka na chleb, a także same miały okazję „upiec” chleb „malując” go farbami i posypując na koniec mąką. Dzieci zapoznawały się z mąką w sposób polisensoryczny, czyli wąchając, dotykając i oglądając. Przy dźwiękach muzyki rysowały palcem po mące produkty, jakie z niej mogą powstać. Bawiły się również bardzo dobrze w tradycyjną zabawę w kole „Mało nas do pieczenia chleba”.

Korzystając z okazji odwiedziliśmy również Panie pracujące na naszej kuchni przedszkolnej. Panie kucharki pokazy dzieciom różne akcesoria niezbędne do przygotowania posiłków. Przedszkolaki oglądały nie tylko urządzenia, ale także podglądały pracę Pań pracujących w kuchni, które akurat przygotowywały pyszny i zdrowy obiad.

Realizując w przedszkolu tematykę związaną z produktami zbożowymi mieliśmy na uwadze promowanie zdrowego stylu życia oraz przeciwdziałanie nadwadze i otyłości wśród dzieci poprzez zachęcanie je do spożywania produktów pełnoziarnistych.

Dziękujemy Paniom z kuchni za ciepłe przyjęcie, a przede wszystkim za pyszne śniadanka i obiadki, które dla nas przygotowują!:)

 

cofnij

Content