Zdrowe i bezpieczne wakacje 2020 !!!

2020-06-24

W tym tygodniu rozmawialiśmy na temat wakacyjnych podróży. Dzieci wymieniały miejsca, dokąd warto wybrać się podczas zbliżających się wakacji. Rozmawialiśmy także o zasadach bezpieczeństwa podczas wakacji. Dzieci wykonały plakat  pt. „Bezpieczne wakacje“.

Już wkrótce WAKACJE – czas urlopów, wyjazdów, relaksu i odpoczynku od codziennych obowiązków. Na ten czas wspólnej i radosnej zabawy - dyrekcja, panie nauczycielki oraz pozostały personel przedszkola życzy wszystkim dużo słońca, ciepła, interesujących podróży, ciekawie, spędzonych letnich chwil oraz jak najwięcej przyjemności i radości ze wspólnie przeżytych dni. Niechaj Wasze pociechy wrócą po wakacjach opalone, wypoczęte i pełne nowych sił do pracy i nauki, Rodzice zaś pełni optymizmu i nowej energii do codziennych zmagań z trudnościami, jakie niesie życie.

Nadchodzi lato i wakacje - czas, na który czekają wszyscy, zwłaszcza dzieci. Warto, więc porozmawiać ze swoimi dziećmi zarówno w przedszkolu jak i w domu na temat bezpieczeństwa podczas wakacji. Po dziesięciu miesiącach uczęszczania do przedszkola nadchodzi tak oczekiwany czas wakacji. Dzieciaki czują swobodę i cieszą się na odpoczynek i wspaniałą letnią zabawę.

Oto kilka cennych rad i uwag jak spędzić bezpiecznie wakacje:

1. Rower i wrotki, piłka · Pamiętaj, jezdnia to nie plac zabaw! Zachowaj na niej wyjątkową ostrożność! Należy korzystać ze ścieżek rowerowych.  Nie pożyczaj roweru nieznajomym ! Zakładaj kask rowerowy na głowę ! Podczas przechodzenia przez jezdnię, korzystaj z przejść dla pieszych ! Graj w piłkę daleko od ulicy ! Uważaj na jezdni biegnąc po piłkę !

2. Nad wodą · Kąpiemy się tylko w miejscach oznakowanych i wyznaczonych do kąpieli !!! · Nigdy nie skacz do wody w miejscach, których nie znasz dna · Słuchaj poleceń ratownika !!! · Kąp się w miejscach dozwolonych tylko pod opieką rodziców !!! · W wodzie bądź ostrożny, nie utrudniaj kąpieli innym !!! · Dbaj o czystość wody i plaży !!! · Przestrzegaj regulaminu kąpieliska !!!

3. W górach · Zawsze idź szlakiem wyznaczonym !!! · Słuchaj się opiekuna !!! · Nie zbaczaj ze szlaku !!! · Nie wyruszaj w góry podczas burzy !!!

Rodzice i opiekunowie dzieci:

Zawsze bądźcie czujni i interesujcie się, czym wasze dziecko się bawi, z kim i gdzie. Kontrolujcie jego czas wolny oraz rozmawiajcie z nim jak najwięcej.

ŻYCZYMY WSZYSTKIM DZIECIOM I ICH RODZICOM

MIŁEGO WYPOCZYNKU, DUŻO SŁOŃCA I RADOŚCI PODCZAS WAKACJI