Zasady dobrego odżywiania.

2019-11-06

W ramach naszego „Tygodnia o zdrowiu” kolejnym zaproszonym gościem była Pani dietetyk Sylwia, która jest pracownikiem Centrum Dietetycznego Naturhouse w Nisku. W spotkaniu uczestniczyły dzieci z całego przedszkola. Najpierw grupy młodsze, a później starsze. Przedszkolacy podczas tego spotkania dowiedziały się, na czym polega praca dietetyka oraz poznały podstawowe zasady prawidłowego odżywiania a także zapoznały się z piramidą żywieniową.   Wspólnie z panią dietetyk klasyfikowały produkty spożywcze począwszy od produktów najzdrowszych i najbardziej wartościowych po te, które w odżywianiu mogłyby być wyeliminowane. W oparciu o prezentację multimedialną, Pani Sylwia przekonała dzieci, że oprócz zdrowego odżywiania, bardzo ważna jest aktywność fizyczna. Dla przedszkolaków była to z pewnością pouczająca lekcja, która poszerzyła ich wiedzę na temat zdrowego odżywiania. Bardzo dziękujemy!!!