Komenda Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej.

2019-11-06

W dniu 24 października br. strasze grupy przedszkolne wybrały się na wycieczkę do Straży Pożarnej. Dzieci zostały przywitane przez wszystkich pełniących dyżur strażaków, którzy czekali już na nasze  przyjście.  Już na samym początku zademonstrowali nam swoją niebywałą sprawność zjeżdżając do nas po rurze, czy przebierając się błyskawicznie w strój bojowy. Zwiedzanie budynku straży pożarnej rozpoczęliśmy od zwiedzanie dyspozytorni, gdzie przyjmowane są zgłoszenia o wypadach lub pożarach.  Przy okazji dzieci utrwaliły sobie numer telefonu do Straży Pożarnej- 998 i numer alarmowy – 112 .Następnie zaprowadzono nas do garaży, w których mogliśmy nie tylko obejrzeć z bliska i przymierzyć strój strażaka, ale także poznać dokładnie wyposażenie samochodu strażackiego. Kiedy samochód strażacki wyjechał z garażu na plac mogliśmy obserwować również pokaz sprzętu strażackiego służącego do gaszenia pożaru lub usuwania skutków powodzi,  wypadków drogowych lub innych katastrof. Niebywałą atrakcją dla dzieci była możliwość przymierzenia kasku i wejście do wozu strażackiego.Podczas rozmowy przedszkolaki dowiedziały się też wiele na temat niebezpieczeństw czyhających na nie w domu i w przedszkolu. Strażacy uświadomili dzieciom, że:

·         nie wolno: bawić się zapałkami, zapalniczką czy  urządzeniami elektrycznymi znajdującymi się w domu,

·         co zrobić jeśli w domu zauważymy pożar i  jak powiadomić straż pożarną dzwoniąc na numer alarmowy 998 i podając dokładny adres, imię i nazwisko oraz swój numer telefonu.

·         jak zachować się w razie pożaru ( sami nie gasimy pożaru, nie otwieramy okien, nie chowamy się w trudno dostępnych miejscach, jak najszybciej opuszczamy pomieszczenie, zawsze słuchamy poleceń ratowników).

Za możliwość zwiedzenia Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej dzieci podziękowały strażakom wręczając dyplom i życzyły wytrwałości w codziennych zmaganiach z przeciwieństwami losu. Przedszkolaki wykazały ogromne zainteresowanie spotkaniem, podczas którego nabyły cenną wiedzę, która utrwalana będzie przy każdej okazji.

cofnij

Content