Wycieczka do "Madejówki".

2017-10-19

12 pażdziernika 2017 r. w  ten piękny , słoneczny październikowy dzień dzieci z grupy ,,Krasnale” i i ,,Tygryski”  wybrały się na wycieczkę do gospodarstwa agroturystycznego do pobliskiej miejscowości Obojna .

,,Madejówka" położona jest w pięknej okolicy, wśród lasów i  łąk.  Gospodarstwo słynie z działalności edukacyjnej - nasze przedszkolaki miały okazję brać udział w warsztatach pt." Jesienne grzybobranie". Na rozległym terenie gospodarstwa mieszczą się stajnie oraz zwierzyniec, po którym oprowadzała nas pani Agnieszka z pasją opowiadając o zwierzętach, którymi się opiekuje. Dzieci poznały wygląd i zwyczaje wielu zwierząt, a były wśród nich konie, osiołki, owce, kozy, krowy, lama, strusie, króliki. Mogły także karmić zwierzaki ich przysmakami: marchewką, burakami i kapustą.  Chociaż i tak największą furorę zrobiły kocięta, które biegały pomiędzy dziećmi, pozwalały się brać na ręce i głaskać. Po zwiedzaniu przyszedł czas na małe co nieco - dzieci mogły coś przekąsić – pyszne placki ,, proziaki” upieczone przez  Gospodynię , pieczoną na ogniu  kiełbaskę, oraz przygotowane przez gospodarzy pyszne ciasto i wafla .Następnie dzieci wykonywały grzybki które po wyschnięciu zabraliśmy w koszyczkach do przedszkola.  Kolejną atrakcją był przejazd bryczką zaprzężoną w dwa koniki. Siedząc wygodnie  zwiedzaliśmy malownicze okolice i podziwialiśmy kolory jesiennego dnia. Na koniec piękna pogoda i doskonałe humory dały nam siłę by przedszkolaki  mogły także wyszaleć się na placu zabaw, gdzie miały do dyspozycji, trampolinę, zjeżdżalnie, huśtawki , miejsce do robienia baniek mydlanych, mnóstwo miejsca do biegania.  Będziemy miło wspominać to niezwykłe miejsce i jego przemiłych gospodarzy.  Czas w ,,Madejówce ” minął niepostrzeżenie i już musieliśmy wracać do przedszkola - z pewnością jednak wrócimy w przyszłości.

Na fotorelację zapraszamy do Galerii grup „Krasnale“ i „Tygrysy“.