"Stalowowolska Paczka Pomocy-Edycja 2021-SAMOTNY, ALE NIE SAM"

2021-11-15

„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest i nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.” Jan Paweł II

Jak co roku w okresie świątecznym zachęcamy rodziców naszych przedszkolaków do pomocy innym. W tym roku wzięliśmy udział w akcji charytatywnej „Stalowowolska Paczka Pomocy – Edycja 2021 – SAMOTNY, ALE NIE SAM”

Głównym celem Akcji jest wsparcie samotnych osób starszych ze Stalowej Woli, będących w trudnej sytuacji finansowej w okresie przedświątecznym poprzez zbiórkę darów rzeczowych i przekazanie ich w formie paczek. W tym roku działania pomocowe w ramach Akcji skierowane są do seniorów w wieku 65 plus z naszego Miasta, którzy są samotni i znaleźli się w trudnej sytuacji życiowej (finansowej, rodzinnej, zdrowotnej).

Paczki z darami zostaną przekazane potrzebującym osobiście przez pracowników MOPS i Wolontariuszy, w okresie przedświątecznym.

Zwracamy się z prośbą do Rodziców  o przynoszenie  takich artykułów spożywczych jak np. kakao, herbata, miód, dżem, bakalie, słodycze, czekolada, kawa, kawa zbożowa, makaron, kasza itp. oraz chemicznych -szampon, żel pod prysznic, balsam do ciała, krem do rąk.

Dary te można przynosić do naszego przedszkola do 19 listopada.