Akademia Zdrowego Przedszkolaka.

2017-11-20

W dniach 13- 17 listopada 2017 r.  zorganizowano jak co roku w naszym Przedszkolu kolejny cyklu zajęć dla dzieci ,, Akademia zdrowego przedszkolaka”. Realizację tego przedsięwzięcia  opieramy o  realizowane w naszej placówce własne programy autorskie  o charakterze edukacyjno- wychowawczym  ,,Bezpieczne dziecko” i ,,Promocja zdrowia w przedszkolu”  Planowane zajęcia miały na celu kształtowanie prawidłowych czynnych postaw determinujących aktualne i przyszłe zachowania u dzieci dotyczące zdrowiai bezpieczeństwa przedszkolaków, poprawianiu nawyków higieniczno – zdrowotnych, oraz rozwojowi sprawności ruchowej przedszkolaków.

Planowane przedsięwzięcia obejmowały w tym roku następującą tematykę :

· ,,Jak zadbać o piękny uśmiech  ‘- spotkanie  ze stomatologiem.

· ,,Spotkanie z dr Ziółko” – spotkanie z farmaceutą.

· ,, Przedszkolaki w mlecznej krainie ”- spotkanie z pracownikiem Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Stalowej Woli.

· ,,Ruch to zdrowie” – zumba dla dzieci z udziałem instruktora tańca.

· ,,Uczymy się udzielać pierwszej pomocy”– warsztaty z ratownikiem medycznym.

· ,,W krainie Zdrowolandii” – inscenizacje teatralne utworów ,, Na straganie” i ,, Chory kotek” w wykonaniu przedszkolnego teatru   ,,Bajkolandia”.

· ,,Jedz  zdrowo i kolorowo” – warsztaty  połączone z małą kuchnią w wykonaniu przedszkolaków pod kierunkiem uczniów Szkoły Gastronomicznej w Stalowej Woli.

· ,, Zdrowie to nasz skarb ” podsumowanie konkursu plastycznego .

Dziękujemy wszystkim  osobom które w tym roku wsparły nasze działania.

Na pełną fotorelację z wszystkich zajęć zapraszamy do galerii poszczególnych grup przedszkolnych !