Wycieczka do "Doboszówki"

2021-06-28

23 czerwca wybraliśmy się do gospodarstwa agroturyrtycznego "Doboszówka" w miejscowości Kalenne.
"Doboszówka" położona jest w pięknej okolicy, wśród lasów, łąk i stawów. Gospodarstwo słynie z działalności edukacyjnej - nasze przedszkolaki miały okazję brać udział w warsztatach pt." Od ziarenka do bochenka". Dzieci poznały rodzaje zbóż, a także narzędzia wykorzystywane dawniej w gospodarstwie takie jak cep, żarna, a co najważniejsze mogły same je używać, aby pozyskać mąkę. Z tej mąki wyrabiały ciasto i robiły swoje własne chlebki, które upieczone w starym piecu, zabrały do domów. Ale to nie koniec atrakcji w "Doboszówce" - zwiedziliśmy mini zoo, gdzie dzieci dowiedziały się wielu ciekawostek z życia zwierząt. Był również ruch na świeżym powietrzu z panią animator. Czas w Doboszówce minął niepostrzeżenie i zostawił wiele radości na buziach dzieci.