Uroczysta Akademia z okazji 11 listopada -Święta Niepodległości

2020-11-10

11 listopada 1918 to bardzo szczęśliwa data dla wszystkich Polaków. Właśnie tego dnia, po 123 latach niewoli, Polska odzyskała niepodległość. Jest to bardzo ważne żeby już u dzieci w wieku przedszkolnym,  rozbudzać zainteresowanie swoją Ojczyzną i kształtować poczucie dumy z przynależności do Narodu Polskiego. W dniu 9.11.2020 r najstarsza grupa „Tygrysy“ podczas uroczystej Akademii uczciła święto 11 listopada- Dzień Niepodległości. Dzieci recytowały patriotyczne wiersze, śpiewały piosenki o wolnej Polsce. Grupa „Tańczące Nutki“ zaprezentowała układ taneczny do muzyki z  filmu  „Noce i dnie“. Podczas akademii panował niezwykle uroczysty nastrój.

Poniżej umieszczamy krótki filmik z naszej uroczystości ( filmik umieszczony na youtube umieszczony jako prywatny -nikt z zewnątrz nie ma do niego dostępu).

Nagranie – 11 listopada