Na łące

2021-05-07

W tym tygodniu dzieci z grupy „Biedronki”  poznawać będą mieszkańców łąki oraz rośliny, które możemy tam spotkać.  W poniedziałek dzieci wysłuchały opowiadania pt. „Szczęśliwa biedronka”. Poznały wyglądu zwierząt żyjących na łące (biedronka, motyl, żaba, mrówka i pszczoła). Układały puzzle przedstawiające głównych bohaterów opowiadania, dzieliły ich nazwy na sylaby. Doskonaliły umiejętność przeliczania w zakresie 7. Ćwiczyły swoją spostrzegawczość poprzez wyszukiwanie obrazków niepasujących do reszty, łączyły w pary takie same przedmioty. Wykonywały również ćwiczenia oddechowe za pomocą słomki przenosząc zgubione przez biedronkę kropeczki. A na zakończenie wykonały prace plastyczną, malując farbami biedronkę na łące.