"Jesień w sadzie"

2020-10-04

Dzieci z grupy "Biedronki" w ubiegłym tygodniu dowiedziały się, jakie owoce można spotkać jesienią  w sadzie. Poznawały ich nazwy, degustowały smaki, dowiadywały się, jaki mają wpływ na nasze zdrowie i dlaczego powinniśmy je spożywać. Zapoznały się z wierszem naszego patrona przedszkola Jana Brzechwy „Entliczek pentliczek“ i do wiersza stworzyły prace plastyczną „Jabluszko z robaczkiem“, który pozwalał na rozwijanie motoryki małej i sprawności rąk.  „Biedronki” chętnie uczestniczyły w zabawach ruchowych: "Jedziemy do sadu", "Jeże i jabłka", "Zielone i żółte gruszki". W zabawie przy użyciu zwykłych spinaczy pt. „Zbieramy jabłka” ćwiczyły sprawność rąk, koordynacje wzrokowo- ruchową, która niezbędna jest do późniejszej nauki pisania. Rozwijając swoje umiejętności manualne wykonały również prace plastyczną „Jabłka w koszu”.